FTTx Nedir ? Fiber to the x Alt yapının fiber optik kablodan oluştuğu teknoloji; dünyada FTTx olarak anılır. Fiber kablo mahalle(saha kutusu), bina veya ev içine kadar çekilir, geri kalan bölüm bakır (UTP,FTP,STP…) kablo ile iletilir ve buna göre de FTTB, FTTC, FTTH, FTTK, FTTN gibi isimler alır. FTTx, şu an hız ve kalite olarak en gelişmiş teknolojidir, bunun nedeni ise (istenirse) 10 Gbit/sn stabil hızlarda çalışabilmesi ve sinyal olarak ışık kullandığı için manyetik gürültü ve parazitten etkilenmemesidir. Ftt teknolojileri ile ilgili kısaltmalar.

  • Fiber to the building
  • Fiber to the cabin
  • Fiber to the home
  • Fiber to the x – Kısacası sonune ne isterseniz koyabilirsiniz binaya , eve , kabine, fabrikaya vs .

Kablolu Fiber İnternet Kablosuz Fiber İnternet

fiber-internetKablosuz fiber ile kablolu fiber internet hangisi daha iyi akıllara en fazla gelen sorulardan biridir. Bu noktada mahallenize, apartmana veya bulunduğunuz daireye fiber her türlü kablo ile gelir. Daha sonra bağlantınız yapıldıktan sonra kablolu fiber internetinizi siz kablosuz fiber olarak olarak kullanabilir veya dağıtabilirsiniz.

Fiber İnternet Fiyatları

Fiber internet fiyatları firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Bulunduğunuz lokasyonda altyapı durumuna göre fiber internetin kalitesi ve fiyatı değişmektedir. Örneğin Muğla fiber internet altyapısı ile Fethiye fiber internet altyapısı birbirinden farklılık göstermektedir. Genellikle büyükşehirlerde İzmir, Antalya fiber internet altyapısı daha gelişmiş ve iyi olmaktadır. Fiber internet fiyatlarını burdan detaylı olarak araştırabilirsiniz.