Adresimiz
Tuzla, Şht. Feruzan Zorlu Cd. CA 94301,
No:75/8, 48300 Fethiye/Muğla
Telefon & E-Posta
+90 850 532 48 00
info@fullnet.com.tr
Çalışma Saatlerimiz
09:00 - 20:00
Pazar: KAPALI
Geri Git

Hız Testi

İnternet Hız Testi.

Hız Testi Nasıl Yapılır?

Fullnet internet hız testi, internet hizmetinizin yaklaşık hızını ve ping testini kolaylıkla ölçmenizi sağlar. İnternet hız testini yapmaya başlatmadan önce çıkacak olan sonucu anlamak, değerlendirmek ve doğru sonuç alabilmek için aşağıda verilen bilgileri okumanız ve önerilen adımlara uygun şekilde yapmanızı öneririz.

Modeme Yakın Bir Yerde Durun.

Hız testi, internet bağlantınızın kalitesini ve hızını yaklaşık olarak kontrol etmenin bir yoludur. Hız Testini bir cep telefonu veya taşınabilir herhangi bir cihaz ile yapacaksanız modeme mümkün olduğunca yakın durun. Bir bilgisayarınız varsa, ideal olan ağ kablosunu ona bağlamaktır. Bunun nedeni, wi-fi ile iletimin parazite maruz kalabilmesidir. Modem ile aynı ortamda iseniz! (Oda, Salon, Mutfak vb.) ve modeminiz destekliyor ise cihazlarınızı 5 GHz bandından bağlamanızı öneririz.

Testi Kablolu Yapın.
Hız testi yaptığınızda sonuç bilgisinin daha doğru olması açısından modemizin ethernet portu üzerinden kablolu olarak bilgisayarınıza bağlı olmasını ve bu şekilde test yapılmasını önermekteyiz.

Diğer Sayfa, Program ve Cihazları Kapatın.
 • Öncelikle, interneti kullanan güncellemeleri ve hizmetleri durdurun, yani Hız Testi sayfası haricinde tüm tarayıcı sekmelerini kapatın.
 • Bilgisayarınızda çalışan diğer programları ve uygulamaları kapatın.
 • Hız testinin yapıldığı bilgisayar haricinde modeminize bağlı ikinci bir cihazın internete bağlı olmaması gerekmektedir.
   
Testi Tekrarlayın.
Sonuçların stabilitesini kontrol etmek için hız testini birkaç kez tekrarlayın.
 
Farklı Sunucular Deneyin.
Hız testini başlattığınızda konumunuz otomatik olarak belirlenir ve konumunuza en yakın sunucu tespit edilir. Ancak bazı durumlarda örneğin kullanmakta olduğunuz VPN veya benzeri uygulamalar nedeniyle sunucu konumunun yanlış seçilmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda VPN veya uygulamayı devre dışı bırakmanız ve sayfayı yenileyerek testi tekrar yapmanızı öneririz. Teste başlamadan önce dilerseniz size yakın sunucuları manuel olarak da seçebilirsiniz.

Aradığınız Cevabı Bulamadınız mı?

Müşteri desteğimiz haftanın 7 günü hizmetinizdedir. Sunduğumuz hizmetler ile ilgili her türlü soru, öneri,
şikayet ya da memnuniyetinizi bize iletebilirsiniz.

Müşteri Hizetmetleri

Fullnet Telekomüni̇kasyon Ltd. Şti̇.

Telefon
phone-fullnet

+90 850 532 48 00

WhatsApp Destek
whatsapp-fullnet

+90 850 532 48 00

E-Posta
email-fullnet

destek@fullnet.com.tr

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


  Bizlere form’dan yazarak hemen iletişim kurabilirsiniz

  Careers

  Join our team to
  create the best digital
  solutions.

  We’re a team of creatives who are excited about unique ideas and help fin-tech companies to create amazing identity by crafting top-notch UI/UX.

  Çerezler, içeriği ve reklamları kişiselleştirmek, trafiğimizi analiz etmek için kullanılmaktadır. Çerez Politikası