Adresimiz
Tuzla, Şht. Feruzan Zorlu Cd. CA 94301,
No:75/8, 48300 Fethiye/Muğla
Telefon & E-Posta
+90 850 532 48 00
info@fullnet.com.tr
Çalışma Saatlerimiz
09:00 - 20:00
Pazar: KAPALI
Geri Git

Fethiye’de turizm, tatil ve teknoloji

Fethiye, Muğla ilinin 13 ilçesinden birisidir. Fethiye’nin bilinen en eski ismi Telmessos’tur. Rumlar “uzak diyar” anlamında Makri diye isim vermiştir. Likya Fethiye’nin de içinde bulunduğu bu bölgeye verilen eski tarihi isimlerindendir. Fethiye ismi ise bölgede bir uçak kazasında şehit düşen Fethi Bey’in anısına konulmuştur. 2020 yılı nüfus sayımına göre güncel nüfusu 167.114 dir. Bodrum ile birlikte en fazla nüfusa sahip ilçelerden biridir.

Gezip görülecek yerleri  fazladır. Dünyanın en güzel koyları ve plajlarına sahiptir. Doğal güzellikleriyle kalmayıp ayrıca tarihi dokusu da insana ayrı bir olanak sağlıyor. Ölüdeniz gibi dünyaca ünlü bir yere sahip olması Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olmasına olanak sağlıyor. Ölüdeniz ayrıca yamaç paraşütü için de elverişli bir yerdir. Yeni yapılan Babadağ teleferik projesi kuş bakışı eşsiz Ölüdeniz ve Fethiye manzarasına sahiptir. Ayrıca Amintas Kral mezarlarından da Fethiye’yi kuş bakışı görebilirsiniz.

Kamp yapmak içinde uygun mekanlar mevcuttur. Ayrıca kelebekler vadisi de meşhurdur. Babadağın eteklerinde yer alıyor. Zengin doğası nedeniyle ülkemizde kamp turizminin kalbinin attığı yerlerden birisidir. Kanyonları olsun, plajları olsun, tarihi yerleri olsun daha birçok gezilip görülmesi gereken yerler vardır. Ülkemizde en çok turist alan bölgelerdendir. Muğla ili dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. En yüksek dağları Babadağ ve Mendos dağlarıdır.

Fethiye teknoloji anlamında gelişmiş ulaşım altyapısı, haberleşme, telekom ve internet hizmetlerine  sahiptir. Fethiye’de internet hizmeti hemen hemen tüm bölgelerde alınabilmektedir. Bölgede Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi Türkiye’nin önemli telekomünikasyon şirketlerinin yanı sıra Fullnet gibi altyapısı güçlü teknik destek ağı gelişmiş yerel firmalar da bulunmaktadır. Bizden Fethiye de internet satın alan müşterilerimizin yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

user
user

Yorum Yapmak İstermisiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çerezler, içeriği ve reklamları kişiselleştirmek, trafiğimizi analiz etmek için kullanılmaktadır. Çerez Politikası